• Soutěž Účetní tým 2017

  Soutěž Účetní tým 2017 uvodní fotka

  Dne 16. prosince 2016 se ve Znojmě konala soutěž tříčlenných družstev v účetnictví. Setkalo se zde 15 týmů z Moravy a Slezska. Z naší školy se soutěže zúčastnilo družstvo složené ze studentů tříd OA4A a OA4C - Kobelka Michal, Bastlová Veronika a Dvořáková Kristina. Soutěž byla rozdělena do dvou částí: první část se týkala případové studie na účtování jednotlivých agend (bylo jich pět) a druhá část se skládala ze znalostní soutěže teoretických vědomostí formou hry RISKUJ. Po první části bylo naše družstvo průběžně na prvním místě. Poté se družstva rozdělila do tří skupin po pěti soutěžních týmech a v rámci semifinále absolvovaly znalostní soutěž formou RISKUJ, kde si vybíraly soutěžní otázky za určitý počet bodů. V rámci naší skupiny jsme se umístili na prvním místě a postoupili do finále, kde se setkalo 6 týmů a opět formou RISKUJ mezi sebou soutěžily. Ve finále jsme se po nelítostném boji nakonec umístili na pěkném třetím místě a to nám umožňuje postup do celostátního kola, které se koná v lednu v Praze. Blahopřejeme našemu týmu za pěkné umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

  Zobrazit fotogalerii
 • Kadeřnická soutěž MLADÝ MÓDNÍ TVŮRCE 2016

  Kadeřnická soutěž MLADÝ MÓDNÍ TVŮRCE 2016 uvodní fotka

  Ve čtvrtek 1.12.2016 se v Jihlavě konal 28.ročník soutěže Mladý módní tvůrce. Soutěže se zúčastnili juniorští kadeřnici z cele České republiky i zahraničí ( Polsko). Kadeřnická část měla dvě kategorie: 1. Barevná hra světla a stínů podle Marka Leesona ( soutěžila Helena Hedbávná KA3) 2. Africké kmeny (soutěžili Dominik Kačírek a Aneta Rybníčková oba KA3). Všichni vytvořili extravagantní účes a do stejného stylu bylo pečlivě sladěno líčení, doplňky a kostým. V kategorii Africké kmeny obsadil Dominik Kačírek (KA3) třetí místo a Aneta Rybníčková (KA3) druhé místo . V kategorii Barevná hra obsadila Helena Hedbávná (KA3) první místo. Hodnotící komise se v letošním ročníku skládala pouze z profesionálních a uznávaných kadeřníku ( např. Jana Burdová) . Pro všechny zúčastněné to byla skvělá průprava do profesního života .

  Zobrazit fotogalerii
 • Soutěž Má dáti, dal

  Soutěž Má dáti, dal uvodní fotka

  Dne 30. 11. 2016 jsme uspořádali školní kolo soutěže v účetnictví pod názvem Má dáti, dal. Zúčastnilo se 13 nejlepších účtařů - studentů 4. ročníku oboru obchodní akademie, kteří museli zvládnout 120 otázek vědomostního testu, který zpracovávali v prostředí LMS Moodle. 1. místo obsadila Veronika Bastlová, 4. C, 2. místo Michal Kobelka, 4. A. Oba postupují do celostátního kola soutěže ve Znojmě.

  Zobrazit fotogalerii
 • Soutěž v anglickém a německém jazyce

  Soutěž v anglickém a německém jazyce uvodní fotka

  Dne 29.11.2016 se uskutečnilo na naší škole školní kolo konverzační soutěže v anglickém a německém jazyce studijních a nestudijních oborů. Zájem studentů o účast v soutěži byl vysoký, motivací byl předvánoční zájezd do Vídně pro výherce a další zajímavé ceny. Výhercům srdečně gratulujeme a doufáme, že budou školu úspěšně reprezentovat ve okresním kole konverzační soutěže.

  Zobrazit fotogalerii
 • Státní zkoušky v grafických disciplínách

  Státní zkoušky v grafických disciplínách uvodní fotka

  Studenti oboru obchodní akademie se od prvního ročníku učí psát na počítači všemi deseti a od druhého ročníku vypracovávají tabulky a dopisy (obchodní i soukromé). 24. listopadu t. r. zúročilo své znalosti a dovednosti 17 studentek a studentů včetně 2 absolventek naší školy a zúčastnili se státních zkoušek v grafických disciplínách, jejichž garantem je Národní ústav pro vzdělávání. Pod dozorem paní komisařky uchazeči o státní zkoušku vypracovali obchodní dopis a tabulku tak, aby tyto písemnosti odpovídaly české státní normě na úpravu písemností zpracovaných textovými editory a také pravidlům českého pravopisu. Uchazeči rovněž v další desetiminutové zkoušce předvedli, že jsou schopni opsat neznámý text rychle a bezchybně. Po několik posledních let nebylo možné z důvodu legislativních změn tyto zkoušky konat, proto jsme rádi, že se státní zkoušky v grafických disciplínách letos vrací do odborného vzdělávání a reagují tak na požadavky zaměstnavatelů. Pevně věříme, že i v příštích letech se přihlásí ke státní zkoušce stejně vysoký počet šikovných uchazečů z řad žáků naší školy i z řad veřejnosti.

  Zobrazit fotogalerii
 • Úspěch aranžérů na celostátní soutěži v Českých Budějovicích

  Úspěch aranžérů na celostátní soutěži v Českých Budějovicích uvodní fotka

  Ve dnech 24. – 25. 11. 2016 se naše aranžérky utkaly v šesti disciplínách na celostátní soutěži AR JUNIOR v Českých Budějovicích. Soutěže se zúčastnilo celkem 17 škol ve 12. disciplínách. 1. místo v disciplíně „ Písmo ručně psané“, obsadila Kristýna Pokorná, 3. místo získala za povinnou disciplínu Výkladní skříň na téma „Rok řemesel“, Sára Kazdová, 4. místo za dárkové balení autokosmetiky obdržela Sabina Šťávová a 6. místo za maketu výkladní skříně na téma „Vůně kávy, cesty čaje“, vybojovala Tereza Šípová. Všechny dívky jsou žákyněmi třídy A3. Touto cestou jim moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a vítězům ještě jednou gratulujeme.

  Zobrazit fotogalerii
 • Olympiáda v českém jazyce

  Olympiáda v českém jazyce uvodní fotka

  23. listopadu 2016 se konalo školní kolo olympiády v českém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 35 žáků všech studijních oborů. Soutěžící řešili gramatické, lexikální a stylistické záludnosti českého jazyka a napsali slohovou práci na téma Nápis na zdi. Všichni účastníci olympiády se snažili vyřešit v rámci svých možností zadané úkoly, třebaže některé úkoly nebyly jednoduché. První místo vybojoval Matouš Dvořák z OA3A, druhé místo obsadila Kamila Svobodová z OA4C, na třetí pozici skončila Daniela Šimková z CR2 a čtvrtá se umístila Magda Keilová z CR3. Tito úspěšní řešitelé postupují do okresního kola.

  Zobrazit fotogalerii
 • Dýňový šampionát České Budějovice

  Dýňový šampionát České Budějovice uvodní fotka

  Dne 10. 11. 2016 proběhl v Českých Budějovicích Dýňový šampionát. Za naši školu soutěžili žáci HT2 a HT3: Marie Benáčková, Petra Kovářová, Aneta Řihánková, Hana Havlíková, Jitka Kaupová, Vendula Jašová. V kategoriích B, C, D jsme obsadili bronzová pásma. Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k výsledkům.

  Zobrazit fotogalerii
 • IKA - Culinary Olympics 2016

  IKA - Culinary Olympics 2016 uvodní fotka

  Dne 24. 10. 2016 jsme dostali jedinečnou možnost jet alespoň na jeden den podpořit naše studenty na IKA - Culinary Olympics 2016 do Erfurtu. Za naši školu byli v juniorském národním týmu Eliška Vostalová, Jakub Dejmek, Ondřej Šibůrek a absolventka Veronika Přepechalová. Účast našich studentů v tomto počtu na takto významné akci je naprosto úžasná a vynikající. Všichni podali vynikající výkony a sledovat je bylo parádní, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci ČR a naší školy. Velká gratulace míří také Elišce Vostalové za zlatou medaili v carvingu za připravenou kompozici. Úžasný zážitek!

  Zobrazit fotogalerii
 • Talent Vysočiny 2016

  Talent Vysočiny 2016 uvodní fotka

  Dne 28. června 2016 v 17 hodin proběhlo v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou vyhlášení ceny Talent Vysočiny 2016. Z naší školy byly na udělení této ceny nominovány žákyně Eliška Dočkalová ze třídy OA3B (za úspěchy v oblasti sportovní) a Nikola Deabisová ze třídy OA2A (za úspěchy v oblasti umělecké). Obě žákyně se tohoto slavnostního aktu zúčastnily a ve svých kategoriích ocenění získaly. Gratulujeme!

  Zobrazit fotogalerii

Stránka (1/3)