• JUNIOR SHOW

  JUNIOR SHOW uvodní fotka

  Ve čtvrtek proběhl již 19. ročník naší tradiční akce JUNIOR SHOW.

  Zobrazit fotogalerii
 • Zdenka Polomská z OA3B porazila gymnazisty v literární soutěži

  Zdenka Polomská z OA3B porazila gymnazisty v literární soutěži uvodní fotka

  Zdenka Polomská převzala ve středu 6. června 2018 v Senátu České republiky cenu za první místo ve studentské literární soutěži Cena Maxe Broda. Zdenka poslala do soutěže esej na téma Lidé v síti. Téma ji natolik pohltilo, že svým osobitým vyjádřením oslovila členy poroty. Do soutěže přispělo 108 mladých lidí ve věku od 12 do 20 let, z nichž 60 bylo mimopražských. První místo naší studentky je třeba velice ocenit, neboť zvítězila ve velké konkurenci studentů a studentek gymnázií, soutěže se dokonce zúčastnila a umístila se na třetím místě studentka filozofické fakulty. Studentskou literární soutěž Cena Maxe Broda o nejlepší esej pořádá Společnost Franze Kafky, která již 24 let podporuje mladé lidi a vede je k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. Cena byla nazvána po velké osobnosti středoevropské kultury, spisovateli a mysliteli, příteli Franze Kafky, neúnavném organizátorovi kulturního života v českých zemích a Izraeli - Maxi Brodovi. Finanční odměnu vítězným pracím zaštiťuje Ministerstvo kultury České republiky. Na www.franzkafka-soc.cz si vítěznou práci Zdenky Polomské, další oceněné příspěvky a vše o soutěži můžete přečíst.

  Zobrazit fotogalerii
 • Soutěž Europasecura

  Soutěž Europasecura uvodní fotka

  V průběhu měsíce května se žáci 2. a 3. ročníků studijních oborů zúčastnili soutěže zaměřené na Evropskou unii, priority bezpečnostní politiky České republiky a Severoatlantickou alianci. Soutěžící nejprve čekalo online kolo, které otestovalo znalosti a schopnosti tříčlenných týmů. Nejlepší z nich následně postoupily do krajského kola, kde se soutěžící stali bezpečnostními experty, a vypracovali analýzu reálného konfliktu. 5 týmů z každého kraje s nejlepší analýzou postoupilo do ústní části krajského kola, kde svoji práci obhajovaly a zároveň oponovaly práce dalších týmů. Do této části krajského kola postoupily hned dva týmy a to tým ze třídy OA2A ve složení Michaela Klímová, Martina Krejčová a Petra Kuchaříková s tématem Kurdská otázka, dále tým ze třídy OA2B ve složení Simona Valová, Barbora Peštálová a Adéla Bouzková s tématem Sýrie a IS. Studentky ze třídy OA2B si vedly skvěle a v silné konkurenci obsadily krásné 2. místo, studentky ze třídy OA2A obsadily krásné 4. místo.

  Zobrazit fotogalerii
 • Naši cukráři opět přivezli medaili

  Naši cukráři opět přivezli medaili uvodní fotka

  Ve dnech od 17.4. do 19.4. 2018 se konal již 16. ročník soutěže cukrářských dovedností s mezinárodní účastí „MORAVSKÝ POHÁR 2018“ pod záštitou AKC ČR ve městě Kroměříž. Soutěže se účastnila studentka třetího ročníku oboru cukrář z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč Zuzana Benáčková, kterou připravovala učitelka odborného výcviku Radka Poláková . Soutěžící pracovali ve dvou dnech po dobu 10 hodin. Jejich úkolem bylo zhotovení kompozice na téma „Svatba v přírodě“. Jednotlivé úkoly – Slavnostní dort, Dezerty tři druhy po devíti kusech a Monument z cukru, čokolády.., Vypracování písemné práce výrobků. Zuzka získala krásné třetí místo za dezerty a byla oceněná medailí a pohárem.

  Zobrazit fotogalerii
 • Junior Lingua 2018

  Junior Lingua 2018 uvodní fotka

  Dne 5. 4. 2018 proběhla na naší škole regionální jazyková soutěž učebních oborů JUNIOR LINGUA 2018. Ze 7 škol v kraji Vysočina soutěžilo v anglickém jazyce 14 soutěžících a v německém jazyce 6 soutěžících. Soutěž proběhla za finanční podpory Kraje Vysočina. Na 2. místě v německém jazyce se umístila naše žákyně Marie Dobešová. Další naše žákyně Kateřina Pavelcová se umístila v anglickém jazyce na 3. místě. Gratulujeme!

  Zobrazit fotogalerii
 • Finále soutěže OURREGION

  Finále soutěže OURREGION uvodní fotka

  Prezentace Vládi Kačírka oceněna jako nejlepší ve finále soutěže OURREGION aneb s Vysočinou do Evropy. Soutěže se v tomto školním roce účastnilo přibližně 300 studentů různých středních škol z Kraje Vysočina. Soutěž měla celkem 5 kol a probíhala online. Vladimír Kačírek, který se probojoval do finále 30 nejlepších zaujal svojí powerpointovou prezentací. Téma „Tradiční výrobky z Vysočiny“ (7 snímků v anglickém jazyce) se dalo uchopit různě. Vláďa zvolil spojení regionálních potravin s židovskou tématikou města ve kterém studuje. Vytvořil kulinářský workshop výuky typických jídel židovské kuchyně s využitím potravin z Vysočiny. Jeho prezentace byla ohodnocena jako nejlepší. Blahopřejeme k úspěšné reprezentaci školy.

  Zobrazit fotogalerii
 • Mistrovství ČR v grafických předmětech

  Mistrovství ČR v grafických předmětech uvodní fotka

  V úterý 27. března 2018 se na GOB a SOŠ v Telči konala soutěž "Mistrovství ČR v grafických předmětech". Z naší školy se zúčastnili 3 soutěžící, kteří si vybrali disciplínu "psaní na klávesnici". Mejzlíková Inka z OA3B obsadila v konkurenci 25 žáků 4. místo. Další umístění našich záků: 7. místo Michaela Pánková, OA3A 21. místo, Plecitá Terezie OA4B.

  Zobrazit fotogalerii
 • Cukrářky přivezly ZLATÉ medaile

  Cukrářky přivezly ZLATÉ medaile uvodní fotka

  Ve čtvrtek 15.3. 2018 se účastnily soutěže studentky 3.ročníku oboru cukrář Pavla Jurková se soutěžními dorty, kde získala prvenství se zlatou medailí a pohárem. Linda Pospíšilová se soutěžním slavnostním dortem získala také zlatou medaili. Gratulujeme.

  Zobrazit fotogalerii
 • Bronz Gastro Hradec Králové

  Bronz Gastro Hradec Králové uvodní fotka

  Žákyně z HT2 - Řepová Daniela a Buláková Adéla mají ze soutěže v carvingu - Gastro Hradec Králové, bronzové medaile. Jednalo se o kompozici, kterou připravovaly dopředu na téma - Probouzení jara.

  Zobrazit fotogalerii
 • Zpráva ze šachového turnaje

  Zpráva ze šachového turnaje uvodní fotka

  Dne 8. března se žáci naší školy zúčastnili Krajského kola přeboru družstev základních a středních škol v šachu ve složení Vít Kratochvíl, Tomáš Košut, Zdeněk Hruška, Tomáš Talaša a Matouš Dvořák. V turnaji bojovalo 9 týmů. Naši studenti se umístili na druhém místě a postupují do republikového finále, které se bude konat ve Zlíně.

  Zobrazit fotogalerii

Stránka (1/11)